Ballack: uwaga na gospodarzy Euro 2012

Michael Ballack, który na mistrzostwach Europy nie zagra, stawia Niemców wśród głównych faworytów turnieju. Według byłego piłkarza Bayernu Monachium atutem drużyny Joachima Loewa jest jakość piłkarzy. 38-letni Niemiec przyznał, że podczas Euro o niespodzianki mogą się postarać gospodarze.

Zdjęcie – Joachim Loew ma do dyspozycji najlepszych piłkarzy od lat – uważa Michael Ballack (fot. Getty Images)

Ballack debiutował w reprezentacji Niemiec w 1999 roku. Od tamtego czasu drużyna naszych zachodnich sąsiadów zmieniła się nie do poznania. Po nieudanych mistrzostwach świata w 1998 i mistrzostwach Europy w 2000 roku postawiono na młodzież. To procentuje już teraz.

Ciągle pojawiają się kolejni piłkarze, którzy są coraz lepsi. Joachim Loew ma  do dyspozycji plejadę niezwykle utalentowanych piłkarzy. To świadczy o jakości reprezentacji, która przeobraziła się w ostatnich latach w drużynę klasy światowej – ocenił Ballack.

Niemcy będą jednymi z głównych faworytów na Euro 2012. Jak burza przeszli przez eliminacje, a potencjał piłkarzy z kraju 3-krotnych mistrzów Europy jest jednym z największych spośród wszystkich uczestników turnieju.

Myślę, że reprezentacja rzadko była przygotowana tak dobrze i miała tak wyśmienitych zawodników jak teraz. Oni są w wyśmienitej formie, wszystko przebiega zgodnie z planem i można jasno powiedzieć – Niemcy są głównym faworytem do zdobycia tytułu – podkreślił Ballack.

Brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata zagrają w fazie grupowej Euro 2012 z innym kandydatem do ostatecznego triumfu, Holendrami, oraz Danią i Portugalią. O tytuł Niemcy będą musieli też rywalizować z najlepszymi w ostatnich latach Hiszpanami, ale to nie oni najbardziej zaimponowali Ballackowi.

Byłem pod wielkim wrażeniem Francji, gdy grała z nami ostatnio. Trzeba też uważać na gospodarzy turnieju. Należy ich traktować jako czarnych koni mistrzostw – ocenił Ballack.

Czytaj także: Mourinho: Ronaldo nie ma wsparcia w kadrze