Polskie koszulki najdroższe w... Szwecji

Największy szwedzki sklep z pamiątkami i artykułami piłkarskimi rozpoczął sprzedaż koszulek niektórych drużyn, które wystąpią w mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie (8 czerwca-1 lipca). Polskie koszulki są najdroższe.

Zdjęcie Polskie koszulki kosztują 655 koron - 312 złotych (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

W sklepie internetowym fotbollsaffaeren.se z centralą i salonem sprzedaży w Malmoe najtańsze są koszulki Danii i kosztują 445 koron (212 złotych), a najdroższe polskie białe koszulki gospodarzy z ceną 655 koron (312 złotych). Zaraz po nich plasują się niemieckie z ceną 645 koron (308 złotych) za białe i 595 koron (284 złotych) za zielone.

Zaskoczeniem jest, że szwedzkie koszulki są tańsze od polskich i kosztują 575 koron (274 złote), a najpopularniejsza w Szwecji koszulka Milanu, w której występuje kapitan reprezentacji Szwecji Zlatan Ibrahimovic, jest sprzedawana za zaledwie 345 koron (164 złote).

Stroje reprezentacji biało-czerwonych na ME zaraz po ich prezentacji spodobały się Szwedom i w marcu w rankingu redakcji mody dziennika ”Aftonbladet” polskie białe koszulki ocenione zostały bardzo wysoko i w skali od 1 do 5 punktów otrzymały 4.

Polskie koszulki są bardzo ciekawe. Postawiono tutaj na dużo białego koloru, od którego czuje się gorąc dżentelmena, a męskiego uroku dodaje dobrze dopasowana forma – oceniła ekspertka od mody Nina Johansson.

Istniejący od 2000 roku Fotbollsaffaeren.se posiada rangę najlepiej zaopatrzonego sklepu w Szwecji z artykułami związanymi z piłką nożną, szalikami, kurtkami, czapkami oraz koszulkami klubowymi i reprezentacji. Najdroższym artykułem jest obecnie piłka, która będzie używana podczas ME. Tango 12 kosztuje 1145 koron (546 złotych).

Czytaj także: Brożek: pozycja "Lewego" jest niepodważalna