"Marny los", "Wygrali tylko kibice" – prasa o Polakach

Po odpadnięciu drużyny Franciszka Smudy z Euro 2012 polska prasa nie szczędzi słów krytyki biało-czerwonym i podkreśla jednocześnie znakomite zachowanie kibiców. "Aspekt sportowy to jedyny, który został zawalony" – pisze "Polska The Times".

Zdjęcie Polacy po porażce z Czechami odpadli z Euro 2012 (fot. Getty Images)

Przed ostatnim meczem grupy A wszyscy liczyli, że Polacy pokonają Czechów i wywalczą historyczny awans do ćwierćfinału mistrzostw w Europie. Nie pomógł fantastyczny doping kibiców. Biało-czerwoni przegrali we Wrocławiu i pożegnali się z turniejem.

"Biało-czerwoni w piekle" głosi tytuł w "Przeglądzie Sportowym". "Odpadamy z Euro jako najgorszy gospodarz w historii turnieju. Oczekiwania były ogromne, zderzenie z rzeczywistością bolesne. O tej klęsce nie będziemy w stanie zapomnieć" – pisze gazeta. "Mieli wszystko, zostali z niczym" – dodaje.

"Gazeta Wyborcza" nie pozostawia suchej nitki na postawie drużyny Franciszka Smudy, ale podkreśla doskonałe zachowanie kibiców. "Polacy w piłkę grać nie umieją, ale Euro mamy wspaniałe" – czytamy.

Dziennik "Polska The Times" przewiduje, że odpowiedzialnością za porażkę Polaków obciążony zostanie, obok piłkarzy i Smudy, prezes PZPN – Grzegorz Lato. "Klęska! Drużyna Franciszka Smudy zajęła ostatnie miejsce w najsłabszej grupie Euro. Smuda odchodzi. Dni Laty w PZPN policzone" – donosi gazeta.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym", "Gazecie Wyborczej" i "Polska The Times"

Czytaj również: Tomaszewski apeluje: przeproście kibiców!