Stekelenburg: nie wiem, czemu odpadliśmy

Holandia przegrała z Portugalią 1:2 i z zerowym dorobkiem punktowym pożegnała się z Euro 2012. Bramkarz Pomarańczowych Maarten Stekelenburg nie potrafi wytłumaczyć przyczyn porażki.

Zdjęcie Maarten Stekelenburg (fot. Getty Images)

Oranje po raz pierwszy w historii nie wygrali żadnego meczu na mistrzostwach Europy. Podopieczni Berta van Marwijka nie zdobyli nawet jednego punktu i rywalizację w grupie śmierci zakończyli na ostatnim miejscu. W niedzielnym spotkaniu z Portugalią jednym z najlepszych zawodników Pomarańczowych był Maarten Stekelenburg.

Nie chodzi o mnie, tylko o zespół. Nie obchodzi mnie, czy wypadłem dobrze, czy źle, jeżeli nie wygraliśmy. Na tych mistrzostwach graliśmy trzy mecze i wszystkie przegraliśmy. Zbyt łatwo traciliśmy bramki – powiedział bramkarz AS Romy.

Każdy z tych meczów zaczynaliśmy dobrze. Naszym celem było zwycięstwo minimum dwiema bramkami nad Portugalią – dodał.

Stekelenburg zaznaczył także, że problemem Holandii nie była atmosfera w drużynie. – Trudno powiedzieć, co było przyczyną naszej postawy. Przecież niemal taki sam skład pojechał dwa lata temu na mundial do RPA. I wtedy wszystko poszło dobrze, a teraz nie. Tak szybko odpadliśmy... – zakończył.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

Czytaj również: Załamani Oranje. "Byliśmy zbyt słabi"