Olsen chwali swoich piłkarzy

Dania przegrała swój ostatni grupowy mecz z Niemcami (1:2) i pożegnała się z Euro 2012. Selekcjoner Morten Olsen po meczu chwalił jednak swój zespół. – Nie mogę być zadowolony z wyniku, ale z gry – jak najbardziej – stwierdził.

Zdjęcie Dania była wymagającym przeciwnikiem dla Niemiec (fot. Getty Images)

Po zwycięstwie nad Holandią 1:0 i porażce z Portugalią 2:3 Duńczycy mieli jeszcze przed ostatnim meczem szanse na awans do ćwierćfinału. Musieli jednak wygrać korespondencyjny pojedynek z drużyną z Półwyspu Iberyjskiego i zdobyć w starciu z Niemcami więcej punktów, niż zespół Paulo Bento w rywalizacji z Holandią. Ostatecznie jednak zajęli dopiero trzecie miejsce w grupie.

Mimo to Morten Olsen powiedział, że jego drużyna wróci do kraju z podniesioną głową. – Jesteśmy rozczarowani wynikiem, ale na pewno nie naszą postawą. Zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, a przecież graliśmy przeciw drużynie ze ścisłej światowej czołówki – ocenił 62-letni szkoleniowiec. – Oczywiście Niemcy to zespół lepszy od nas, żeby ich pokonać potrzebowalibyśmy trochę szczęścia. Ale i tak jesteśmy zadowoleni – dodał.

W podobnym tonie wypowiedział się strzelec honorowego gola dla Danii Michael Krohn-Dehli. – Tak jak reszta chłopaków jestem trochę smutny. Sądzę jednak, że możemy być dumni z naszej gry na tym turnieju – stwierdził.