Szwedzi chcą zakończyć Euro z podniesioną głową

– Nie mamy ochoty przegrać trzeci mecz w ciągu dziesięciu dni – powiedział Erik Hamren. Trener Szwecji mam nadzieję, że jego podopieczni godnie pożegnają się z Euro 2012 i wygrają we wtorek z Francją. Transmisja meczu Szwecja – Francja w TVP2, TVP Sport i SPORT.TVP.PL od 20.20!

Zdjęcie Mecz z Francją będzie ostatnim występem Szwedów na Euro 2012 (fot. Getty Images)

Zdarza się niekiedy, że drużyna niemająca już szans na awans przechodzi obok ostatniego meczu. Można jednak wierzyć, że Szwedzi tego nie zrobią. W niedzielę trener Erik Hamren dał swoim zawodnikom wybór – mogli trenować lub odpoczywać. Oprócz Johana Elmandera zmagającego się z drobnym urazem, wszyscy zawodnicy stawili się na zajęciach.

To normalne. Wszyscy wiemy, że musimy należycie przygotować się do meczu z Francją. Po to tu przyjechaliśmy. Widać wielką determinację w naszej drużynie – powiedział Kim Kaellstroem.

Selekcjoner Trzech Koron nie zamierza wystawić we wtorkowym meczu zawodników z drugiego garnituru. – Zagrają najlepsi, najbardziej doświadczeni. Chcemy za wszelką cenę wygrać to spotkanie, odzyskać pewność siebie oraz zaufanie kibiców – zapewniał Hamren.

O przychylność fanów chce zagrać także Kaellstroem. – Nasi kibice byli fantastyczni. Sądzę, że z Francją będzie podobnie. Chcemy jak najlepiej zaprezentować się na boisku, żeby dać radość ludziom zgromadzonym na trybunach – podkreślił zawodnik Olympique Lyon.

Erik Hamren zaznaczył, że jego zespół nie będzie miał żadnych problemów z motywacją. – Gdy gra się w koszulce narodowej, zawsze daje się z siebie absolutnie wszystko. Tak samo będzie we wtorek. Nie mamy najmniejszej ochoty przegrać trzeci mecz w ciągu dziesięciu dni – zakończył.

Czytaj także: Szwedzi o honor. Czy pogrążą Francję?