Media: Ukraina zagrała najlepiej w historii

- Reprezentacja Ukrainy mimo odpadnięcia z Euro 2012 już w fazie grupowej pokazała prawdopodobnie najlepszy futbol w jej historii - oceniają w tamtejsze media.

Zdjęcie Jewhen Konoplianka oddał mnóstwo strzałów (fot. Getty Images)

awansowali do ćwierćfinału. Zdobyli trzy punkty za zwycięstwo nad Szwedami (2:1), ale przegrali z Francuzami (0:2) i Anglikami (0:1).

Chcemy podziękować za tę grę. Reprezentacja zagrała na medal. W ciągu całego meczu. Ukraińcy utrzymywali wysokie tempo, a przede wszystkim zapał. Były błędy, których jednak nie należy się wstydzić. W końcu rywalizowaliśmy z bardzo silną ekipą. Przegrana z nią nie jest wstydem – napisał dziennik "Komsomolskaja Prawda w Ukrainie".

Ukraina opuszcza Euro 2012. Mamy nowe przekleństwo – "Kassai" – donosi gazeta "Siegodnia", krytykując węgierskiego sędziego, który nie uznał gola strzelonego w 62. minucie przez Marco Devicia.

Dziękujemy panom w czarnych strojach. Ukraina przegrała mecz śmierci i odpadła z Euro 2012. 24 czerwca w Kijowie odbędzie się mecz Włochy - Anglia. Będziemy kibicować Italii – zaznaczył dziennik.

"Siegodnia" informuje także o kibicu, który niezadowolony z wyniku meczu z Anglią uprzedził przez telefon milicję, że podłoży bombę na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Alarm okazał się fałszywy i był jednym z niewielu incydentów, odnotowanych przez służby porządkowe podczas wtorkowych spotkań ME.

Czytaj także: Szewczenko pożegnał się z kadrą