Baros podziękował. Już nie zagra w kadrze!

Milan Baros ogłosił, że już nie będzie występował w reprezentacji Czech. Jego drużyna narodowa przegrała w czwartek z Portugalią 0:1 w pierwszym ćwierćfinale Euro 2012.

Zdjęcie Milan Baros występował w kadrze od 2001 roku (fot. Getty Images)

– Milan powiedział o tym kolegom w szatni zaraz po meczu. Oficjalnie powinien ogłosić tę decyzję już wkrótce – powiedział dziennikarzom rzecznik prasowy czeskiej federacji piłkarskiej Jaroslav Kolar.

Baros był najlepszym piłkarzem Euro 2004 w Portugalii, gdzie strzelił pięć goli. Wystąpił dotychczas w 93 spotkaniach drużyny narodowej, dla której zdobył 41 bramek.

W ostatnich tygodniach stał się obiektem poważnej krytyki kibiców i prasy, która nasiliła się po jego słabym występie przeciwko Rosji w pierwszym meczu fazy grupowej, zakończonym porażką z Rosją 1:4. Czesi jednak z pierwszego miejsca w grupie A wyszli do drugiej rundy, eliminując w ostatnim spotkaniu Polskę (1:0).

Baros ma za sobą występy w pierwszoligowym Baniku Ostrawa, klubach Premier League – Liverpool FC, Aston Villa i Portsmouth oraz we francuskiej Ligue 1 w Olympique Lyon. Od 2008 roku jest graczem Galatasaray Stambuł.

W 2005 roku, z ekipą z Liverpoolu i z Jerzym Dudkiem w bramce, triumfował w Lidze mistrzów.

Czytaj także: Portugalia pierwszym ćwierćfinalistą Euro 2012!