Maradona: Grecy muszą być jak Spartanie!

Diego Maradona lubi szokować. Przed meczem Grecja – Niemcy używał historycznych porównań. – Skoro 300 Spartan zatrzymało 10 tysięcy Persów, Grecy na pewno mogą wygrać z Niemcami – powiedział. Transmisja meczu Grecja – Niemcy w TVP1, TVP HD, TVP Sport i SPORT.TVP.PL od 20.20!

Zdjęcie Czy Grecy wygrają heroiczny bój z Niemcami? (fot. PAP/EPA)

Legendarny piłkarz z Argentyny uważa, że Niemcy są zdecydowanym faworytem piątkowego ćwierćfinału, ale nie odmawia szans Grekom. – Niemcy są silni, młodzi i bardzo mocni. Za Grekami przemawia jednak wiek i doświadczenie. Spodziewam się po nich heroicznej walki – powiedział.

Maradona zaznaczył, że Grecy zaskakująco, ale zasłużenie awansowali do tej fazy turnieju. – Fernando Santos wykonał wspaniałą pracę pokonując Rosję. W piątek stanie przed jeszcze trudniejszym zadaniem. Musi zbudować w swoim zespole ten sam duch zwycięstwa – podkreślił.

Argentyńczyk odniósł się także do historycznej bitwy w wąwozie Termopilskim. – Jeśli 300 Spartan zdołało powstrzymać 10 tysięcy Persów, to na pewno 11 Greków będzie miało szanse przeciwko 11 Niemcom – argumentował Maradona.

Czytaj także: Niemcy – Grecja. Jak Goliat z Dawidem