Corluka jak Bilić. Trafił do Moskwy!

Obrońca reprezentacji Chorwacji Vedran Corluka podążył śladem selekcjonera Slavena Bilicia i podpisał czteroletni kontrakt z Lokomotiwem Moskwa. Za każdy sezon w Rosji zarobi co najmniej 2 mln euro.

Zdjęcie Na Euro 2012 Corluka zmagał się między innymi z Mario Balotellim (fot. Getty Images)

26-letni Corluka wystąpił w każdym z trzech meczów grupowych Chorwatów w Euro 2012. Zespół Bilicia, który już wcześniej ogłosił pożegnanie z kadrą i przenosiny do Lokomotiwu, pokonał Irlandię 3:1, zremisował z Włochami 1:1 i przegrał z broniącą tytułu Hiszpanią 0:1. Vatreni nie awansowali do ćwierćfinałów polsko-ukraińskiego turnieju.

Urodzony na terenie obecnej Bośni i Hercegowiny Corluka jako junior trafił do Dinama Zagrzeb. W wieku 21 lat podpisał umowę z Manchesterem City (kosztował 13 mln euro), a w 2008 roku przeniósł się do Tottenhamu Hotspur. Ostatnio grał na zasadzie wypożyczenia w Bayernie Leverkusen.

Według chorwackich mediów rosyjski klub zapłacił Tottenhamowi 7 mln euro, a Corluka za każdy sezon spędzony w Moskwie zainkasuje co najmniej 2 mln. – Bilić chce pozyskać jeszcze jednego, dwóch rodaków – twierdzą dziennikarze z Zagrzebia.

Czytaj także: Chalkias i Liberopoulos żegnają się z kadrą