Wzruszający gest Robbiego Keane'a

Kapitan reprezentacji Irlandii i piłkarz Los Angeles Galaxy Robbie Keane dedykował bramkę strzeloną w meczu ligi MLS z Vancouver Whitecaps (3:0) Jamesowi Nolanowi, irlandzkiemu kibicowi, który utonął w Bydgoszczy podczas Euro 2012.

Zdjęcie Robbie Keane dedykował bramkę zmarłemu kibicowi (fot. Getty Images)

Po strzeleniu gola Keane podbiegł do ławki rezerwowych i wziął koszulkę drużyny Galaxy z napisem na plecach ”RIP (rest in peace - spoczywaj w pokoju) James Nolan”.

– To był 21-letni irlandzki kibic, który przyjechał do Polski i nieszczęśliwie utonął. Zadzwoniłem dziś do jego ojca, aby złożyć kondolencje i aby przekazać, że moje myśli są z Jamesem i jego rodziną – powiedział Keane.

Irlandczyk zaginął przed tygodniem w nocy z soboty na niedzielę, gdy odłączył się do grupy rodaków, z którymi przebywał w pubie na bydgoskim Starym Rynku. Nie powrócił do hotelu i nie skontaktował się z kolegami. W niedzielę po południu koledzy zgłosili jego zaginięcie.

Podjęte zostały zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Policjanci i strażacy przeszukiwali Brdę. Dno rzeki penetrowali także płetwonurkowie, a także specjalistyczny robot.

W środę przed południem wyłowiono ciało kibica z odnogi Brdy w centrum miasta. Przy mężczyźnie znaleziono jego dokumenty, karty kredytowe, pieniądze i telefon komórkowy. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu było utonięcie, nie stwierdzono śladów działania osób trzecich.

Czytaj także: Keane: chcieliśmy wygrać dla kibiców