Cole i Young ofiarami rasistowskiego ataku

Brytyjska policja wszczęła śledztwo w sprawie znieważenia w internecie ciemnoskórych angielskich piłkarzy Ashleya Cole'a i Ashleya Younga, którzy nie wykorzystali rzutów karnych w ćwierćfinale mistrzostw Europy przeciwko Włochom.

Zdjęcie Zdruzgotany Ashley Cole po porażce z Włochami (fot. Getty Images)

Zostaliśmy powiadomieni o rasistowskich zniewagach, jakie pojawiły się na Twitterze po meczu Anglii, i wszczęliśmy śledztwo – powiedział rzecznik prasowy brytyjskiej policji, dodając, że do tej pory nikogo w tej sprawie nie zatrzymano.

Niewykorzystane rzuty karne Cole'a i Younga przesądziły o wyeliminowaniu Anglików z turnieju. W niedzielę w Kijowie po 120 minutach gry nie padły bramki, natomiast w serii "jedenastek" zwyciężyli Włosi 4-2.

W Anglii za uwagi rasistowskie można trafić do więzienia. W marcu pewien walijski kibic został skazany na 56 dni pozbawienia wolności za znieważenie na Twitterze dwóch innych internautów i kpiny z kongijskiego piłkarza Boltonu Fabrice'a Muamby, któremu w czasie meczu na kilkadziesiąt minut ustała praca serca. Ostatecznie kibic opuścił więzienie po odbyciu połowy kary.

Czytaj także: Benitez o Anglii: talenty są, filozofii brak