Ronaldo – Anglia 13:11

Anglicy znowu wracają z wielkiej imprezy na tarczy po porażce z Włochami w ćwierćfinale Euro 2012. Nic dziwnego, skoro łącznie Synowie Albionu oddali mniej celnych strzałów na bramkę niż Cristiano Ronaldo.

Zdjęcie Cristiano Ronaldo strzelił już trzy gole podczas Euro 2012(fot. Getty Images)

Kapitan Portugalczyków w środę ma poprowadzić swoja drużynę do zwycięstwa w półfinale z Hiszpanią. Jego koledzy wierzą w umiejętności gwiazdy Realu Madryt, która zdobyła już trzy bramki podczas Euro 2012.

Cristiano to najlepszy piłkarz na świecie. Jest niesamowity! – wyznał reprezentacyjny kolega Hugo Almeida. – Rozgrywa właśnie wspaniały sezon. Nie przeszkadza nam, że wszyscy mówią o nim – dodał.

Groźniejszy jeden lew

Zachwyty nad Portugalczykiem są w pełni uzasadnione. Ronaldo oddał 13 razy celnych strzałów na bramki przeciwników. Synowie Albionu byli gorsi o dwa uderzenia.

Dziennikarze brytyjskiego "The Sun" tak podsumowali statystyki: "To zrozumiałe, że jeden ryczący lizboński lew jest bardziej niebezpieczny niż trzy lwy razem wzięte" – nawiązując do herbu umieszczonego na koszulkach reprezentantów Anglii.

Czytaj także: Nadal: możemy mieć problem z Ronaldo