Iniesta: MVP? Wolę wygrać Euro!

Wielu ekspertów typuje Andresa Iniestę do nagrody MVP trwających mistrzostw Europy, ale sam zawodnik nie myśli o tym wyróżnieniu. – Nie sądzę, żebym był najlepszym graczem Euro 2012. Najważniejsze, byśmy w niedzielę wznieśli Puchar Henri Delaunaya – podkreślił.

Zdjęcie Andres Iniesta nie czuje się najlepszym piłkarzem Euro 2012 (fot. Getty Images)

Nigdy nie liczyły się dla mnie nagrody indywidualne. Nie po to gram w piłkę – stwierdził Iniesta podczas spotkania z dziennikarzami w przeddzień finału mistrzostw Europy. – Dużo większą radość sprawiają mi zawsze sukcesy moich drużyn – dodał.

Pochwały dla Włochów

Pytany, kto według niego zasługuje na tytuł MVP Euro 2012, Iniesta nie chciał udzielić jasnej odpowiedzi. – W piłce wszystko jest względne, dla zespołu nie jest ważne, kto akurat błyszczy – stwierdził.

Po chwili dodał jednak, że wrażenie robi na nim gra piłkarzy finałowego rywala. – Uważam, że bardzo udany turniej notuje Claudio Marchisio. To samo można powiedzieć o Andrei Pirlo – ocenił.

"Alba? Świetny zakup!"

Iniesta odniósł się także do transferu Jordiego Alby z Valencii do Barcelony, który sfinalizowano w czasie Euro 2012. – Pogratulowałem mu, kiedy tylko się o tym dowiedziałem. To będzie wielkie wzmocnienie – stwierdził. – Znam go świetnie z reprezentacji, to piłkarz podejmujący szybkie i dobre decyzje. Cieszę się, że do nas dołączy – zakończył.