Prandelli: kiedyś wszystko wygramy

– Musimy kontynuować wprowadzenie zmian we włoskim futbolu. Gdy przyjdą efekty będziemy cały czas wygrywać – ocenił po przegranym 0:4 z Hiszpanią finale Euro 2012 trener Włoch Cesare Prandelli.

Zdjęcie Cesare Prandelli (fot. Getty Images)

Żałuję tylko, że mieliśmy jeden dzień odpoczynku mniej od naszych rywali. Trzeba jednak podkreślił klasę Hiszpanów. Byli od nas lepsi i zasłużenie odnieśli kolejny wielki sukces – powiedział Prandelli.

La Furia Roja dzięki zwycięstwu nad Włochami została pierwszą drużyną, która obroniła mistrzostwo Europy. Prandelli uważa, że Azzurri są na dobrej drodze, aby osiągać porównywalne wyniki.

Musimy znaleźć w sobie siłę, żeby w dalszym ciągu się rozwijać. W naszej kulturze głęboko zakorzenione są pewne idee, ale musimy się zmieniać. Na wyniki trzeba będzie poczekać, ale gdy już przyjdą będziemy wygrywać wszystko – podkreślił Prandelli.

Możemy być dumni z naszej drużyny – zauważył. – Mamy w sobie bardzo dużo energii i wielką wolę, żeby się rozwijać – dodał.

Podczas Euro 2012 Włosi prezentowali ofensywną grę, dzięki której doszli aż do finału. – Przyjechaliśmy na mistrzostwa Europy i chcieliśmy grać inaczej niż kiedyś. Moim zdaniem porażka w niedzielę nie powinna nic zmienić. Musimy dostosowywać naszą filozofię do zmieniających się realiów – argumentował Prandelli.

Czytaj także: Finał głosowania na najlepszą bramkę Euro