Iniesta był świetny, ale na tytuł MVP zasłużył Pirlo

Andres Iniesta został wybrany MVP Euro 2012. Zdaniem eksperta TVP Sport, Radosława Gilewicza, na tę nagrodę zasłużył inny piłkarz. – Ja stawiałbym na Andreę Pirlo – powiedział.

Zdjęcie Andrea Pirlo był prawdziwym liderem reprezentacji Włoch (fot. Getty Images)

Pewnie jest tak, że tę nagrodę musiał dostać zawodnik mistrza Europy. Oczywiście, Iniesta na Euro 2012 grał świetnie, zaprezentował ogromne możliwości. Już w minionym sezonie pokazał, że wyprzedził Xaviego. Dlatego jakoś specjalnie nie dyskutowałbym z tą decyzją – ocenił Gilewicz.

Podczas Euro 2012 aż sześciu piłkarzy strzeliło po trzy gole i podzieliło miano najskuteczniejszego zawodnika turnieju. Ostatni raz podczas mistrzostw Europy król strzelców zdobył tak mało bramek w 1992 roku.

Myślę, że nie można mówić o żadnym kryzysie europejskich napastników, choć rzeczywiście trzy gole to niezbyt dużo. Najśmieszniejsze, jest to że Złotego Buta dostał Fernando Torres, czyli piłkarz, który w większości spotkań nie był nawet podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Niektórym z piłkarzy zabrakło być może jednego lub dwóch meczów, by ten wynik był lepszy – ocenił były reprezentant Polski.

Czytaj także: Finał głosowania na najlepszą bramkę Euro 2012