Reprezentanci Francji staną przed komisją dyscyplinarną

Francuska Federacja Piłkarska (FFF) wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Samirowi Nasriemu, Hatemowi Ben Arfie, Jeremy'emu Menezowi i Yannowi M'vili, którzy nagannie zachowywali się podczas Euro 2012.

Zdjęcie Sami Nasri, Yann M'vila, Jeremy Menez i Hatem Ben Arfa staną przed komisją dyscyplinarną (fot. Getty Images)

Ci czterej piłkarze są wezwani do stawienia się przed naszą komisją dyscyplinarną – powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes francuskiej federacji Noel Le Graet.

Nasriemu zarzuca się obrażenie jednego z dziennikarzy po przegranym 0:2 ćwierćfinale mistrzostw Europy z Hiszpanią. Menez miał postąpić podobnie wobec kapitana reprezentacji Hugo Llorisa.

Z kolei z Ben Arfą i M'Vilą kłopoty miał selekcjoner reprezentacji Laurent Blanc. Ben Arfa wdał się z nim w kłótnię w szatni, a M'Vila nie podał trenerowi ręki, gdy został zdjęty z boiska w meczu z Hiszpanią.

Jednocześnie wstrzymano na razie wypłacenie całej drużynie premii po 100 tysięcy euro za awans do ćwierćfinału Euro 2012.

FFF poinformowała również, że kandydat na nowego selekcjonera reprezentacji Didier Deschamps poprosił o czas do namysłu w sprawie ewentualnego objęcia tej posady (Blanc nie przedłużył wygasającego po Euro 2012 kontraktu). Jak przyznał Le Graet, Deschamps ma dać odpowiedź do końca tygodnia.

Czytaj także: Nasri przeprasza za swoje zachowanie