Alba jest największym wygranym Euro

Zdaniem eksperta TVP, trenera Rafała Ulatowskiego, największym pozytywem zakończonych mistrzostw Europy była postawa obrońcy reprezentacji Hiszpanii Jordiego Alby. Jego zdaniem, to właśnie ten piłkarz powinien zostać zawodnikiem turnieju.

Zdjęcie Jordi Alba błysnął podczas Euro 2012 (fot. Getty Images)

– On przywrócił blask pozycji lewego obrońcy w reprezentacji Hiszpanii. Zachwycił mnie szczególnie swoją dynamiką i walecznością w meczach z Francją i Włochami. Przed turniejem nie był nawet dobrze znany szerszej publiczności, a dziś jego nazwisko kojarzą niemal wszyscy kibice – powiedział szkoleniowiec. – Zaowocowało to zresztą kontraktem w samej Barcelonie.

Innym zaskoczeniem dla Ulatowskiego była ciekawa taktyka Vicente Del Bosque. – Trener wymyślił sobie, że będzie grał bez napastnika. Początkowo był za to mocno krytykowany, ale pozostał konsekwentny i to się opłaciło. Zaproponował w futbolu coś nowego. W dodatku udało mu się zmotywować zawodników, którzy mieli ponoć spocząć na laurach. Nic takiego nie miało miejsca – dodał.

Były asystent Leo Beenhakker wymienił także kilka negatywnych kwestii związanych z turniejem. – Nie podobało mi się to, co wydarzyło się po meczu Polska – Rosja, z udziałem pseudokibiców. Szkoda, że kilku ludzi chciało nam popsuć to święto. Oczywiście, zawiodła mnie też reprezentacja Polski. Po drużynie Franciszka Smudy spodziewałem się zdecydowanie więcej – zakończył.

Czytaj także: Iniesta był świetny, ale na tytuł MVP zasłużył Pirlo