Zidane trenerem reprezentacji Francji?

Francuska federacja jest w trakcie poszukiwań nowego selekcjonera drużyny narodowej. Po Euro 2012 z reprezentacją pożegnał się Laurent Blanc. Działacze chcą teraz zatrudnić na tym stanowisku Zinedine'a Zidane'a!

Zdjęcie Zinedine Zidane zdobył z reprezentacją Francji tytuł mistrza świata i Europy (fot. PAP/Panoramic)

Legenda francuskiej piłki pełni obecnie funkcję dyrektora sportowego Realu Madryt. Nie martwi to jednak prezesa FFF Noela Le Greata. Działacz jest pewny, że były piłkarz zgodzi się podjąć wyzwanie, ale... dopiero za 10 lat.

To fantastyczna sprawa, że Zidane wykazuje chęć trenowania w przyszłości kadry narodowej. Jeśli nie jest to możliwe teraz, może się to stać 10 lat później – powiedział Le Graet.

Mistrz Europy z 2000 r. zapisał się na dwuletnie studia w Centrum Prawa i Ekonomii Sportu (CDES) w Limoges w październiku, gdzie zdobywa uprawnienia trenerskie. – Zidane chciałby trenować kadrę w przyszłości. Obecnie chce zdobyć uprawnienia. Dobrze, że jest w Realu, bo to nie jest zła szkoła zawodu – zakończył.

Francja zakończyła swój udział na Euro 2012 w ćwierćfinale, po porażce z Hiszpanią 0:2 (0:1). Po turnieju z posadą selekcjonera pożegnał się Laurent Blanc.

Czytaj także: Reprezentanci Francji staną przed komisją dyscyplinarną