Pirlo zaprosił Balotellego do Juventusu

Andrea Pirlo zdradził, że w nowym sezonie Serie A bardzo chętnie zagrałby z Mario Balotellim w Juventusie Turyn. Reprezentant Włoch jest przekonany, że niesforny napastnik łatwo wkomponowałby się do drużyny Starej Damy i nie sprawiałby takich problemów wychowawczych, jak w Manchesterze City.

Zdjęcie Mario Balotelli nie jest pewny swojej przyszłości w Manchesterze City (fot.Getty Images)

Pirlo i Balotelli doprowadzili reprezentację Włoch do srebrnego medalu podczas Euro 2012. Pierwszy z nich jest pewien swojej klubowej przyszłości. Natomiast w przypadku Balotellego sytuacja wydaje się być bardziej skomplikowana. Po swoich wybrykach w Premier League usłyszał od trenera Manciniego, że już u niego nie zagra. Jeśli szkoleniowiec Citizens słowa dotrzyma, Pirlo zapewne będzie namawiał włodarzy Juventusu do zakupu tego napastnika.

Oczywiście! Chciałbym, żeby Mario zagrał w Juve. Wiem, jak z nim rozmawiać. Obydwaj pochodzimy z Brescii. W szatni używamy tego samego dialektu – powiedział. – W szatni nie dojdzie do żadnych spięć. Zresztą Mario jest bardzo dobrze wychowany. Myślę, że wpasowałby się do Juventusu – dodał Włoch.

Pirlo odniósł się również do swojej przyszłości w Squadra Azzurra. – Czuję się silny, żeby pojechać do Brazylii. Prandelii stworzył coś nowego. To byłaby wielka strata, jeśli przestałby trenować drużynę narodową – zakończył.

Czytaj także: Perquis: mogłem nawet stracić nogę!