Hiszpania zgodna. Złota Piłka dla Casillasa!

125 tysięcy respondentów (aż 61 procent) ankiety dziennika "Marca" widzi Ikera Casillasa jako triumfatora tegorocznej Złotej Piłki FIFA, nagrody dla Piłkarza Roku. Podobnie myślą dziennikarze prestiżowego "France Football".

Zdjęcie Iker Casillas rozegrał 137 spotkań w reprezentacji Hiszpanii (fot. Getty Images)

Bramkarz reprezentacji Hiszpanii zostawił daleko za swoimi plecami Andresa Iniestę, który w zabawie największego hiszpańskiego dziennika sportowego otrzymał 26 procent głosów i Xaviego Hernandeza z 10 procentowym poparciem.

Z kolei "France Football" podkreśla niesamowite statystyki golkipera i wychowanka Realu Madryt. Casillas na turnieju w Polsce i na Ukrainie nie stracił gola przez 509 minut! Co godne uznania także w 137 reprezentacyjnych występach jego drużyna wygrywała 100 razy, a on sam zakończył zawody bez straty gola aż 75 razy!

"Hiszpanie mogą mu bezgranicznie ufać od 2008 roku. Jego spokój, osobowość, solidność i 'maestria' ma wielki wpływ oraz działa mobilizująco na cały zespół. Zasługuje na Złotą Piłkę" – argumentuje francuski tygodnik. W historii futbolu tylko Rosjanin Lew Jaszyn w 1963 roku sięgnął jako bramkarz po największe piłkarskie wyróżnienie. Czy Casillas będzie drugim?

Czytaj także: Alba największym wygranym Euro