Kłótnie w szatni Hiszpanów. Winny Mourinho?

Ojciec Xaviego Hernandeza zdradził, że szatnia mistrzów Europy z 2008 i 2012 roku nie była wolna od podziałów. Niektórzy zawodnicy Barcelony i Realu Madryt nie potrafili znaleźć wspólnego języka. Winny jest podobno Jose Mourinho, który chciał, by Iker Casillas zakończył przyjaźń z Xavim.

Zdjęcie Nawet mistrzowie Europy nie uniknęli podziałów we własnej szatni (fot.Getty Images)

Jeszcze przed mistrzostwami dużo mówiło się o współpracy Gerarda Pique z Sergio Ramosem –  obaj piłkarze mieli stanowić parę stoperów. Zawodnicy zazwyczaj występują przeciwko sobie w El Clasico, w których, szczególnie po objęciu posady trenera Królewskich przez Jose Mourinho, miały miejsce akty niechęci, a nawet wrogości piłkarzy obu ekip. Pique z Ramosem twierdzili jednak zgodnie, że nie ma mowy o żadnym konflikcie. Mimo to w szatni La Furia Roja dochodziło do spięć.

Iker Casillas miał wiele problemów z Mourinho, który chciał, by bramkarz zakończył swoją przyjaźń z Xavim. Gdyby nie on, Iker i Del Bosque drużyna narodowa nie osiągnęłaby tego, co udało jej się zdobyć – stwierdził Joaquin Hernandez.

Hiszpan uważa, że Hiszpanie zawdzięczają sukces w dużej mierze umiejętności łagodzenia konfliktów przez jego syna i Casillasa – Przyjaźnie pomiędzy niektórymi piłkarzami były bliskie końca. Pojawiły się podziały. Problemy stwarzali Arbeloa, Xabi Alonso czy Ramos. Czasami nie zachowywali się odpowiednio wobec innych graczy. Na szczęście wtedy interweniowali Iker z Xavim – wyznał ojciec piłkarza.

Czytaj także: Hiszpania zgodna. Złota Piłka dla Casillasa!