Deschamps nowym selekcjonerem Francji!

Didier Deschamps przez najbliższe dwa lata będzie trenerem piłkarskiej reprezentacji Francji – poinformowały w niedzielę gazety "Le Parisien" i "L'Equipe". Wieczorem informację tę potwierdziła francuska federacja piłkarska.

Zdjęcie Didier Deschamp zastąpi Laurenta Blanca na stanowisku selkcjonera reprezentacji Francji (fot. Getty Images)

Francuski związek (FFF) potwierdził w sobotę, iż prowadzone są rozmowy z byłym reprezentantem Francji, a ostatnio trenerem Olimpique Marsylia, po rezygnacji Laurenta Blanca. Co ciekawe, jeszcze kilka dni temu Dechamps zapowiadał, że nie zamierza obejmować kadry.

Kontrakt z Deschampsem, po zakwalifikowaniu się Francji do mundialu w Brazylii w 2014 roku, miałby zostać przedłużony o kolejne dwa lata, aż do mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w tym kraju w 2016 roku.

Deschamps, po trzech latach pracy w klubie Olympique Marsylia, rozwiązał umowę za obopólnym porozumieniem stron. Posadę objął w 2009 roku i już w następnym zdobył ze swoimi podopiecznymi tytuł mistrza Francji.

43-letni Deschamps był kapitanem Les Bleus podczas mundialu w 1998 roku oraz mistrzostw Europy dwa lata później. Na swoim koncie ma 103 występy w narodowych barwach.

Trójkolorowi odpadli w ćwierćfinale Euro 2012 po porażce 0:2 z późniejszymi złotymi medalistami Hiszpanami.

Czytaj także: Guardiola trenerem reprezentacji Rosji?!