Fornalik wybrał Dudka. Wróci do kadry?

Waldemar Fornalik wskazał trzech kandydatów na współpracowników w reprezentacji Polski. Nowy selekcjoner chce włączyć do sztabu Jerzego Dudka, Krzysztofa Warzychę oraz Marka Wleciałowskiego – czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Zdjęcie Jerzy Dudek miałby zostać w kadrze trenerem bramkarzy (fot. Getty Images)

Nazwiska trzech kandydatów do sztabu szkoleniowego reprezentacji Fornalik ujawnił już podczas rozmowy z komisją techniczną PZPN. – Jest kilka propozycji na każde stanowisko, bo nie wiem, które z tych osób zgodzą się na pracę – ocenił selekcjoner.

Trenerem bramkarzy miałby zostać Jerzy Dudek, który jednak wolałby pracować jako dyrektor sportowy kadry i ewentualnie łączyć dwie funkcje. Na takie rozwiązanie nie zgadza się jednak PZPN. Opcją rezerwową jest Andrzej Dawidziuk.

Fornalik wskazał też dwóch kandydatów na swoich asystentów – Krzysztofa Warzychę i Marka Wleciałowskiego. Takie rozwiązanie może jednak nie znaleźć poparcia w związku, który nie chce, aby w drużynie narodowej dominowały osoby związane ze Śląskiem.

Z pewnością PZPN będzie sugerował współpracę z Jackiem Zielińskim, asystentem Franciszka Smudy oraz Hubertem Małowiejskim, odpowiedzialnym za analizę rywali. – Nikogo nie skreślam. Muszę jednak ze wszystkimi porozmawiać – wyjaśnił Fornalik.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym".


Czytaj także: Fornalik poprowadził trening Ruchu. Nie było taryfy ulgowej