Polowanie na trenera. Redknapp odmówił Rosji

Były menedżer Tottenhamu Londyn, Harry Redknapp zapewnił, że nie jest zainteresowany posadą selekcjonera reprezentacji Rosji. 65-letni szkoleniowiec był wymieniany w gronie potencjalnym następców Dicka Advocaata.

Zdjęcie Harry Redknapp czeka na inne oferty pracy (fot. Getty Images)

Na czele listy rosyjskiej federacji (RFU) oprócz Harry'ego Redknappa znaleźli się również Włoch Fabio Capello i Hiszpan Pep Guardiola. Ich zatrudnienie nie będzie jednak łatwe, dlatego działacze chcą rozmawiać także z innymi kandydatami.

Jednym z potencjalnych następców Dicka Advocaata, który jeszcze przed Euro 2012 związał się z PSV Eindhoven, jest Hiszpan Rafael Benitez. Były menedżer Liverpoolu został w tym tygodniu zaproszony do Rosji.

Redknapp, który był jednym z faworytów do zastąpienia Fabio Capello na stanowisku selekcjonera reprezentacji Anglii, został po sezonie zwolniony z Tottenhamu i czeka na oferty z innych klubów. Zdecydowanie wykluczył jednak możliwość pracy w Rosji.

Rosyjska federacja w oficjalnym oświadczeniu przedstawiła listę kandydatów. Znaleźli się na niej: Rafael Benitez, Anatolij Byszowiec, Marcelo Bielsa, Walery Gazzajew, Josep Guardiola, Fabio Capello, Andriej Kobeliew, Jurij Krasnozhan, Marcello Lippi, Walerij Niepomniaszczij, Nikołaj Pisariew, Harry Redknapp i Jurij Semin.

Czytaj także: Villas-Boas: Abramowicz mi nie wierzył!