Iniesta: Złota Piłka dla Hiszpana!

Pomocnik Barcelony, Andres Iniesta, nie chce, by Złota Piłka FIFA trafiła do jego klubowego kolegi, Lionela Messiego, ani jego wielkiego rywala, Cristiano Ronaldo. Według niego trofeum powinien dostać któryś z reprezentantów Hiszpanii, zwycięzców Euro 2012.

Zdjęcie Andres Iniesta także może sięgnąć po Złotą Piłkę (fot. Getty Images)

Iniesta był czołowym piłkarzem reprezentacji Hiszpanii podczas Euro 2012, więc i on sam liczy się w wyścigu o Złotą Piłkę. Wśród kandydatów wymienia się także innych mistrzów Europy, Ikera Casillasa i Xavi Hernandeza. Faworytami pozostają jednak Lionel Messi i Cristiano Ronaldo.

Czołowi strzelcy Barcelony i Realu Madryt dominują w wyścigu o Złotą Piłkę FIFA już od 2008 roku. Iniesta wierzy, że przyszedł czas na kogoś innego. – Mam nadzieję, że po Złotą Piłkę sięgnie któryś z moich kolegów z reprezentacji Hiszpanii – powiedział.

W głosowaniu weźmie udział wiele osób, więc możemy tylko czekać i patrzeć, co się stanie – dodał mistrz świata i dwukrotny zwycięzca Euro.

Andres Iniesta wierzy, że przez ostatnie lata był częścią wyjątkowej drużyny. – Ten zespół już przeszedł do historii, stał się legendarnym. Najważniejszy w tym wszystkim jest fakt, że mogliśmy tym radować obywateli Hiszpanii. I wierzymy, że to jeszcze nie koniec – zakończył piłkarz Barcelony.

Czytaj również: W Tottenhamie wściekli na Modricia